Kinesioteipimine 

KINESIOTEIPIMINE

Kinesioteipimine on üks tuntuim füsioteraapia protseduur, mida kasutatakse laialdaselt nii taastusravis kui ka spordimeditsiinis lihaste ja liigeste taastumis- ning raviprotsessi toetamiseks.

Protseduuri käigus asetatakse õigeid tehnikaid kasutades ravipriikonda spetsiaalne kinesioloogiline teip, mis fikseerib ja stabiliseerib antud koha ning aitab taastumis protsessidele kaasa kiirendades verevarustust ja ainevahetust ning aktiveerides lümfiringet.

Kinesioteipimise tehnika loodi 20 sajandi lõpus Jaapanis. Täpsemalt mõtles selle meetodi välja Jaapani kiropraktik nimega Kenzo Kaze 1970ndatel aastatel eesmärgiga leevendada oma patsientide valu ning vaevusi ka peale raviseansi lõppemist.

Mis asi on kinesioteip?

Kinesioteip on spetsiaalne veniv teip, mis on valmistatud elastsest kangast nagu puuvill või puuvill-nailonist ning akrüülliimist. Riie on lateksivaba ning töödeldud nii, et see ei tekitaks nahale ärritusi. See teip on oma loomuselt väga vastupidav aktiivsele liikumisele ning on täiesti veekindel. Lisaks sellele, tänu oma tugevale naturaalsele liimile, püsib teip nahal kuni 5 päeva, ilma seda ärritamata. Kinesioteip mõeldud pikaajaliseks kasutuseks ning otseseks ravi ja taastumisprotsessi toetamiseks. Kinesioteip aitab parandada nii lümfiringet kui ka verevarustust, kuna ta ei suru piirkonda niivõrd kokku vaid tekitab seal naha ülesse tõstmise efekti.

Mis kasu on kinesioteipimisest?

Kinesioteipimisel on mitmeid kasutegureid, peamiselt kasutatakse seda pehmekoe traumade puhul (nagu näiteks lihasrebendid), lihaspingete ja valude korral (näiteks pinged, mis tulenevad sundasendis töötamisest), lihase ja naha tursete korral ning liigeste probleemide korral. Kinesioteipimine aitab stabiliseerida ning ka fikseerida traumeeritud piirkonda, parandab sealset verevarustust, ainevahetust ning lümfiringet ja aitab üleüldiselt kaasa erinevatele taastumis- ning ravi protsessidele.

Kinesioteipimise kasulikkus:

Parandab verevarustust

Kiirendab ainevahetust

Aktiveerib ja parandab lümfiringet

Alandab turseid

Vähendab valu

Stabiliseerib ja fikseerib traumeeritud piirkonda

Aitab ennetada vigastusi

Vähendab lihaspingeid

Parandab liigeste liikuvust

Kellele on kinesioteipimine mõeldud?

Kinesioteipimine on levinud peamiselt sportlaste seas ja spordimeditsiinis, kuid teipimisest võivad kasu saada kõik, alates väikestest lastest lõpetades vanuritega. Peale sportlaste on kinesioteip väga kasulik ka kõigile inimestele, kes peavad igapäevaselt sundasendis töötama ning kellel esineb sellest tingituna tervisehädasid nagu näiteks õla, selja või kaela valusid.

See meetod on efektiivne aitamaks leevendada ning ka lahendada kõiki sundasenditest tulenevaid vigastusi, lihaspingeid ja muid tervise hädasid. Lisaks sellele on kinesioteip suureks abimeheks erinevate traumade, vigastuste ja liigeseprobleemide korral. See ei aita mitte ainult nendest taastumist kiirendada vaid see aitab säilitada ka keha normaalse liikuvuse. Näiteks hüppeliigese vigastuse korral aitaks hüppeliigese teipimine kiirendada paranemis protsessi ja seda stabiliseerida ning tagada selle liikuvus.

Kinesioteipimise näidustused:

Lihaste rebendid

Liigese nihestused

Lihas põletikud

Selja, õla, kaela valud

Taastusravi

Artriit

Närvivalud

Spordivigastused

Liikumispiiratus

Kinesioteip ei sisalda ravimeid ega muid medikamente, ja tänu oma naturaalsetele ja antiallergeensetele materjalidele ei tekita see nahaärritusi. Tegu on täiesti ohutu protseduuriga, kuid nagu kõigel, esinevad ka siin teatud vastunäidustused, mille puhul tuleks protseduuri vältida.

Kinesioteibi kasutamise vastunäidustused:

Nahainfektsioonid

Lahtised haavad

Diabeet

Vähk

Südamepuudulikkus

Samuti ei paigaldata teipi:

Nahakahjustuste piirkonda

Veenilaiendite piirkonda 

“Hoolitsege keha eest ja keha tasub teile. Hoolitsege vaimu eest ja vaim aitab teid.

– Osho